اطلاعیه خرید از سایت یاد بگیرید تقلید نکنید کپی برداری ممنوع مرجع فایل مرجع تمامی فایل به زودی  هزاران فایل در اختیار کاربران کتاب بهترین دوست شما چقدر خوبه یاد بگیریم تقلید نکنیم آدم باشیم نه

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. در صورت مشکل در پرداخت با پشتیبانی تماس بگیرید و در ارتباط باشید. با تشکر از خرید شما مرجع فایلmarjafile.ir@gmail.com

تحقیق درباره آلزایمر

تحقیق درباره آلزایمر

فرمت فایل:  Image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ

حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده )

تعداد صفحات فایل: 12

کد محصول : 001Shop

فروشگاه کتاب : مرجع فایل 


 

 قسمتی از محتوای متن 

 

بيماري آلزايمر چيست ؟

 

قرنها بيماري آلزايمر عنوان پ بيماري پ روحي پ و رواني مورد نظر بوده تا اينکه در سال 1906 پزشک آلمانی دکتر آلواس آلزايمر (Alois Alzheimer) از مغز خانمي بعد از مرگش نمونه برداري  کرد و کم حافظگي و فراموشي ايشان را از نظر آسيب شناسي مورد بحث قرار داد و به اين نتيجه رسيد که ايشان از يک بيماري ناشناخته رنج مي برده  است  .

 

بيماران آلزايمر بيمار مغزي هستند بدين معني که سلولهاي مغزشان در حالت تخريب و معدوم  شدن  است  و نتيجتاً طرز فکر و رفتار آنها تغيير کرده  و تحت  کنترل  آنها نيست ، و چون  کنترلي  بر روي بيماري خود ندارند قادر به تمايز خوب و بد، صحيح  و غلط  نبوده  و ممکن  است  به  راحتي نزديکترين فردي که برايشان خدمتي انجام  مي دهد را رنجانيده و حتي پرخاشگري  نمايند. آلزایمر یک بیماری غیر قابل برگشت است که باعث کاهش پیشرونده عملکرد مغزی میشود. در بیماری آلزایمر حافظه و سایر عملکردهای هوشی به تدریج از دست میروند. در این بیماری سلولهای مغزی از بین رفته و ارتباط بین آنها مختل میگردد.

 

 

 

 

 

انواع بیماری آلزایمر :

 

  • بیماری آلزایمر فامیلی که سن شروع آن پایینتر بوده و به نظر میرسد که ارثی باشد. در این حالت اغلب چند نفر از اعضای یک خانواده مبتلا میشوند و تقریبا 5% از مبتلایان به بیماری آلزایمر را شامل میشود و از یک نسل به نسل دیگر مستقیماً انتقال می‌یابد.

 

 

 

  • بیماری آلزایمر اسپورادیک ( Sporadic ) که هیچ الگوی وراثتی واضحی در آن دیده نمیشود و تقریبا 95% از موارد مبتلایان به بیماری آلزایمر را شامل میشود. در این حالت مهمترین ,عامل خطرزا بیماری بالا رفتن سن بیمار است.

 

 

 

 

 

آمار :

 

بیماری آلزایمر معمولا افراد بالای ۶۵ سال را مبتلا میسازد اما به ندرت میتواند افراد را در سنین پایینتر گرفتار نماید. حدود پنج درصد افراد در سنین ۶۵ تا ۷۴ سال دچار این بیماری هستند. با افزایش سن این احتمال بالاتر رفته به طوری که نیمی از افراد بالای ۸۵ سال دچار این بیماری هستند. بر اساس آمار انجمن آلزایمر ایران، تعداد مبتلایان به آلزایمر در کشور حدود‪ ۴۵۰ هزار نفر برآورد می شود و سرانه هزینه ماهانه یک بیمار آلزایمری هم بین‪ ۴۰۰ تا ‪۶۰۰ هزار تومان است.

 

 

 

 

 

پولک هاي  آميلوئيد، گره هاي رشته اي  در مغز

 

دکتر آلزايمر در بين سلولهاي مغز بيمارش  ترکيب  مخصوصي را يافت که آن را "Peculiar Formations"  ناميد و همچنين در داخل  سلولهاي مغز دسته هاي فشرده اي را مشاهده نمود که آن را دسته  متراکم نام  نهاد. ترکيب اين دو نوع  يافته  غيرطبيعي در مغز بيماران آلزايمري  تا سال 1980 چندان  واضح  نبوده  و علت بيماري  آلزايمر را چندان  مشخص نمي نمود. بعد از تاريخ  ذکر شده  دانشمندان  و محققين  توانستند نکات  بسيار جالبي  را در اين  مورد ذکر نمايند "Peculiar Formations" که بين سلولها توسط  دکتر آلزايمر يافت  شده  بود. امروزه در بين متخصصين  پولک هاي  آميلوئيد ناميده  مي شود . آميلوئيد نوعي پروتئين  است که با سلولهاي مرده و در حال  مرگِ مغز ترکيب  مي شود و ترکيب اين پروتئين  با سلولهاي مرده را پولک هاي  آميلوئيد مي نامند. اين  پولک  نه  تنها مانع  از ارتباط  بين سلولهاي عصبي طبيعي  مي شود، بلکه  باعث تخريب سلولهاي  اطراف  خود مي شود که نتيجتاً باعث سردرگمي محققين شده که آيا اين پولک ها عامل  آلزايمراند و يا نتيجه آن هستند .

 

در مورد يافته غيرطبيعي ديگر "Dense Bundles" که در داخل سلولهاي مغزي توسط  دکتر آلزايمر مشاهده  شده  بود. امروزه  محققين دريافته اند که  ترکيبي از سلولهاي مرده و در حال مرگ  با پروتئيني به نام  Tau  مي باشد. اين ترکيب  امروزه به نام گره هاي رشته اي-عصبي شناخته  مي شود. ازدياد و رشد اين ترکيب باعث  معدوم  شدن  سلولهاي  مغزي  شده  که  با نوع  پولک  متفاوت  مي باشد. در جايي  که  تصور مي شود پولکها از خارج  به  سلولهاي طبيعي حمله  مي کنند،  Tangle ها تخريب خود را از داخل سلول انجام  مي دهند.آنها نه  تنها باعث تخريب  داربستي  مي شوند که سلول هاي  عصبي بر روي آنها تکيه  کرده اند بلکه مسير تغذيه  سلولي ، از جسم  سلول عصبي به آکسون يا رشته بلند سلول  عصبي را معدوم  مي سازند. اين  فعاليت  تخريبي نه تنها رابطه اطلاعاتي بين سلول ها را از بين مي برد بلکه باعث  گرسنگي و مرگ سلول ها مي شود.

 

 

 

 

 

تغييرات  در سلول هاي  عصبي  مغز

 

پولک ها و گرهک ها تنها عوامل  آسيب  رسان  در آلزايمر نيستند، تخريب  سلولهاي  مغز در اثر آنها باعث  مي شود  ميانجي هاي  عصبي در انتهاي  رشته هاي  عصبي  توليد نشود. اين  مواد در حالت  طبيعي ، پيام  عصبي  را از يک  سلول  عصبي به سلول عصبي  ديگر منتقل  مي کنند. بدون وجود ميانجي هاي عصبي ، نه تنها ارتباط  بين آنها از بين  مي رود، بلکه  سلولهاي  سالم اطراف  رو به  معدوم  شدن و تخريب مي گذارند. چرا که سلول هاي مغزي همانند همه سلول هاي  عصبي بدن براي ادامه حيات بايد فعال باشند و اين فعل و انفعالات سدي براي فعاليت  آنها مي باشند.

 

در نتيجه  اين تغييرات ، چرخه  معيوبي در مغز بيمار به وجود مي آيد، کاهش سلولهاي  عصبي  باعث  کاهش ميانجي هاي عصبي مي شود و آن نيز به نوبه خود منجر به  تخريب گسترده تر سلولهاي عصبي مي شود.

 

 

 

 

 

سیر و سرانجام بیماری :

 

پیشرفت بیماری را به 3 مرحله می توان تقسیم کرد:

 

 

 

  • مرحله اول: مرحله ای است که در آن اختلال حافظه رفته رفته نمایان می شود. بیمار در این مرحله از عهده کارهای روزمره شخصی برمی آید. ولی اداره امور اجتماعی نظیر خرید و کارهای بانکی برای او دشوار است.

 

  متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.

 
/images/spilit.png

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
توجه: فروش محدود و اختصاصی این فایل فقط به 1 مشتری فروخته می شود و به محض رسیدن تعداد خریداران به 1 نفر فروش بصورت خودکار متوقف خواهد شد.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
5_715945_9149.zip24.8k

تحقیق درباره آشنایی با ویتامینها و مواد معدنی 24 ص

تحقیق درباره آشنایی با ویتامینها و مواد معدنی 24 ص فرمت فایل:   ( قابلیت ویرایش  و آماده چاپ )  حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده  ) تعداد صفحات فایل: 24 کد محصول : 001Shop فروشگاه کتاب : مرجع فایل     قسمتی از محتوای متن     آشنایی با ویتامینها و مواد معدنی     ● ویتامینها چیستند؟ ویتامینها مواد ارگانیکی میباشند که برای زندگی حیاتی بوده و باید به مقا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

آشنايي با طبقه بندي مواد اعتياد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آني و خطرات آن 33 ص

آشنايي با طبقه بندي مواد اعتياد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آني و خطرات آن 33 ص مقدمه : در بررسي تاريخ ، بشري را نمي توان يافت كه با مسائل مربوط به مواد مخدر دست به گريبان نبوده و شايد بتوان گفت مواد مخدر همزاد با بشر در اين جهان يافت شده و تا زماني كه انسان در اين عرصه وجود دارد آن نيز پا بر جاست . مسائل مربوط به مواد مخدر تازگي نداشته و اثرات آن نيز همواره در سرنوشت ملتهاو اقوام قابل جستجو است . در كت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دسته بندی محصولات فروشگاه

ابزار هدایت به بالای صفحه