اطلاعیه خرید از سایت یاد بگیرید تقلید نکنید کپی برداری ممنوع مرجع فایل مرجع تمامی فایل به زودی  هزاران فایل در اختیار کاربران کتاب بهترین دوست شما چقدر خوبه یاد بگیریم تقلید نکنیم آدم باشیم نه

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. در صورت مشکل در پرداخت با پشتیبانی تماس بگیرید و در ارتباط باشید. با تشکر از خرید شما مرجع فایلmarjafile.ir@gmail.com

دانلود آزمایشگاه ترمودینامیک

دانلود آزمایشگاه ترمودینامیک

فرمت فایل:  Image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ

حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده )

تعداد صفحات فایل: 9

کد محصول : 001Shop

فروشگاه کتاب : مرجع فایل 


 

 قسمتی از محتوای متن 

 

هدف از انجام این آزمایش:

 

 

 

می خواهیم رابطه بین فشار و دما و درجه حرارت اشباع را از صفر تا bar 6 (نسبی) به دست آورده و با مغادیر محاسبه شده موجود در جدول مقایسه کنیم که برای مقایسه آن از رابطه کلاپیرون استفاده می کنیم .

 

 

 

تئوری آزمایش :

 

 

 

زمانیکه به آب انرژی داده می شود فعالیت مولکولهای آن افزایش پیدا کرده و باعث می شودتعدادی از این مولکولها سطح مایع را ترک کنند .

 

این عمل تا رسیدن به حالت تعادل ادامه پیده می کند یعنی تعداد مولکولهائی که سطح مایع را ترک می کنند با تعداد مولکولهائی که به سطح مایع بر می گردند برابر می شود . این بستگی به فشار بخار در مجاورت آب دارد .

 

هر چقدر این فشار کمتر باشد مولکولها راحتر سطح مایع را ترک می کنند و انرژی کمتری برای رسیدن به تعادل نیاز است .

 

درجه حرارتی که تعادل در آن افاق می افتد در یک فشار معین درجه حرارت اشبع نام دارد .

 

 

 

اجزا دستگاه و کاربرد آن :

 

 

 

دستگاه مورد نظر یک دیگ است که در آن المان

 

 حرارتی 2کیلو واتی که قابلیت بالا بردن درجه

 

 حرارت آب را تا 200درجه داراست قرار دارد .

 

 

 

 

 

بر روی یک دیگ یک فشار سنج دیگ دما سنج عقربه ای برای اندازه گیری فشار و دمای داخل دیگ است موجود می باشد .یک در پوش برنجی روی دیگ موجود است که برای ریختن آب به داخل دیگ و نیز یک شیر اطمینان در قسمت بالا روی دیگ موجود میباشد .

 

یک شیر دیگر در قسمت پائینی دیگ موجود می باشد که برای تنظیم مقدار آب داخل دیگ مورد استفاده قرار می گیرد .

 

برای تامین برق المان حرارتی از برق شهری با فرکانس 50HZ استفاده می شود وبه صورت تک فاز است انتقال جریان برق به المان حرارتی توسط یک کابل مقاوم صورت می گیرد. دستگاه حتما به زمین متصل باشد.

 

 

 

 

 

 

 

نحوه انجام آزمایش :

 

 

 

ابتدا شیر کنترل و تنظیم اب را باز کرده وسپس از قسمت در پوش برنجی اب را به داخل دیگ می ریزیم.میزان ریزش اب باید تا سطح شیر کنترل باشد سپس درپوش را بسته و المان حرارتی را روش میکنیم و منتظر می شویم تا بخار به صورت آزادانه از شیر کنترل خارج شود این عمل بدان علت است که هوای داخل دیگ خارج شود زیرا هدف از ازمایش پیدا کردن ارتباط بن فشار و درجه حرارت اشباع "بخارآب"است.

 

حال شیر را بسته و عمل حرارت دادن راادامه می دهیمتا به فشار نسبی bar6 برسیم در هر فشار درجه حرارت را یاد داشت می کنیم سپس المان حرارتی را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم دیگ خنک شود در هنگام خنک شدن دیگ ما دما را در فشارهایی که قبلا در رفت در نظر گرفتیم یاد داشت می کنیم و سپس از درجه حرارت های رفت و برگشت در فشارهای یکسان میانگین می گیریم.

 

البته لازم به ذکراست که فشارها نسبی بوده و باید فشار atm را به ان اضافه کنیم و فشار را به صورت مطلق بکار بریم.

 

 

 

 

 

 

 

محاسبات آزمایش :

 

 

 

با داشتن مقادیر فشار مطلق و دمای میانگین برای هر فشار نمودار P_ T

 

آنرا نیز رسم می کنیم .

 

 

 

که دو معادله بدست می آوریم :

 

 

 

معادله بدست آمده برای مقادیر آزمایش :  T=41.681Ln(P)+159.53

 

 

معادله بدست آمده برای مقادیر جدول

  متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.

 
/images/spilit.png

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
3_715991_5771.zip18.3k

دانلود آزمایش مدارهای مخابراتی2

دانلود آزمایش مدارهای مخابراتی2 فرمت فایل:   ( قابلیت ویرایش  و آماده چاپ )  حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده  ) تعداد صفحات فایل: 5 کد محصول : 001Shop فروشگاه کتاب : مرجع فایل     قسمتی از محتوای متن     آزمایش مدارهای مخابراتی       آزمایش 5 : آشنایی با pll   pll مخفف کلمه ی phase locked loop   (حلقه قفل شده فاز) م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

تحقیق آزمایش مدارهای مخابراتی

تحقیق آزمایش مدارهای مخابراتی فرمت فایل:   ( قابلیت ویرایش  و آماده چاپ )  حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده  ) تعداد صفحات فایل: 6 کد محصول : 001Shop فروشگاه کتاب : مرجع فایل     قسمتی از محتوای متن     آزمایش مدارهای مخابراتی       آزمایش 5 : آشنایی با pll   pll مخفف کلمه ی phase locked loop   (حلقه قفل شده فاز) م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

تحقیق درباره بلوغ

تحقیق درباره بلوغ فرمت فایل:   ( قابلیت ویرایش  و آماده چاپ )  حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده  ) تعداد صفحات فایل: 2 کد محصول : 001Shop فروشگاه کتاب : مرجع فایل     قسمتی از محتوای متن     موضوع : بلوغ                     & ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دسته بندی محصولات فروشگاه

ابزار هدایت به بالای صفحه