اطلاعیه خرید از سایت یاد بگیرید تقلید نکنید کپی برداری ممنوع مرجع فایل مرجع تمامی فایل به زودی  هزاران فایل در اختیار کاربران کتاب بهترین دوست شما چقدر خوبه یاد بگیریم تقلید نکنیم آدم باشیم نه

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. در صورت مشکل در پرداخت با پشتیبانی تماس بگیرید و در ارتباط باشید. با تشکر از خرید شما مرجع فایلmarjafile.ir@gmail.com

دانلود آزمايشگاه شبكه هاي كامپيوتري

دانلود آزمايشگاه شبكه هاي كامپيوتري

فرمت فایل:  Image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ

حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده )

تعداد صفحات فایل: 6

کد محصول : 001Shop

فروشگاه کتاب : مرجع فایل 


 

 قسمتی از محتوای متن 

 

رئوس مطالب  اين جلسه

 

مفاهيم و پيش زمينه ها

 

آشنايي با مفهوم Server/Client

 

آدرس فيزيكي(MAC Address) و آدرس منطقي (IP)

 

پروتكل ARP (Address Resolution Protocol)

 

نشاني  IPمعتبر و غير معتبر Valid IP و Invalid IP

 

مديريت فضاي IP در جهان

 

 

 

مفاهيم و پيش زمينه ها

 

 

 

آشنايي با مفهوم Server/Client

 

در شبكه هاي كامپيوتري با ارزان شدن سخت افزار الگوي شبكه از سيستمهاي برپايه Mainframe (يك كامپيوتر مركزي كه همه پردازشها را انجام مي‌دهد و Terminalها كه فقط اطلاعات پردازش شده را از كامپيوتر مركزي دريافت و مشاهده مي‌كنند و خود توان پردازشي ندارند) به سيستمهاي برپايه Client/Server منتقل شده است. در اين الگوي شبكه كه عمدتا در شبكه مبتني بر TCP/IP امروزه مطرح است يك دستگاه به عنوان سرويس دهنده(Server) بر روي يك نشاني IP و يك پورت سرويس دهي مشخص مثلا ٨٠ براي Web (زوج IP و پورت اصلاحا Socket ، سوكت، ناميده ميشود) آماده ارائه خدمات است و دستگاه سرويس گيرنده (Client) از نشاني IP خود و يك پورت (كه عموما از شماره هاي بالاي ١٠٠٠  مي باشد) درخواست خدمات خود را پس از ارسال درخواست برقراري ارتباط از Socket خود به Socket سرويس دهنده اقدام به تبادل فرامين و دريافت نتايج آنها و نتيجتا دريافت سرويس مورد نظر مي‌نمايد.

 

 

 

 

 

 

 

كاربردي: جهت مشاهده ارتباطات بين Socket ها بر روي دستگاهي كه به شبكه متصل است يك Command Prompt اجرا نموده و دستور netstat را اجرا كنيد.

 

 

 

 

 

آشنايي با تفاوت Dedicated و Non Dedicated و مقايسه آنها

 

در مدل Client/Server در شبكه هاي كامپيوتري امكان توزيع و يا تخصيص سرويسهاي مختلف مانند فايل سرويس، Web، FTP ، Email و ... به Serverهاي مختلف وجود دارد و مدير شبكه با توجه به نيازها و منابع موجود سرويسها را بين Serverها تقسيم مي‌كند. اين امر امكان توزيع بار شبكه بين Serverهاي مختلف و همچنين ايجاد Serverهاي پشتيبان (backup) براي خدمات حساس را فراهم مي نمايد. چنانچه فقط و فقط يك سرويس به يك Server تخصيص يابد و آن Server هيچگونه خدمات ديگري به جز سرويس تخصيص يافته را ارائه ندهد اصلاحا به آن Dedicated Server گويند ولي چنانچه چندين خدمات به يك Server  تخصيص يابد به آن Non Dedicated  گويند.

 

 

 

كاربردي: ايجاد شبكه كه در آن تمام امور به صورت Dedicated انجام شود به علت نياز به Serverهاي متعدد بسيار پرهزينه است و عموما در عمل مدير شبكه با توجه به بار و حساسيت سرويس اقدام به توزيع خدمات بين Serverها مي‌كند و تنها سرويسهايي كه بسيار مهم هستند و بار زياد دارند را به صورت Dedicated اعمال مي‌كنند.

 

 

 

آدرس فيزيكي و آدرس منطقي

 

هر كارت شبكه اعم از باسيم و بي سيم (Wireless) داراي يك شماره سريال شش بايتي (آدرس فيزيكي)  يكتاي جهاني است كه در زمان توليد كارت شبكه در آن تعريف مي‌شود. (به هر شركت توليد كننده يك رنج بزرگ از سريالها تخصيص داده شده است كه آن شركت فقط مجاز است از رنج مشخص شده سريال به كارتهاي توليدي خود تخصيص دهد) اين آدرس در پروتكل شبكه در لايه MAC (دومين لايه پس از Physical Layer) قرارگرفته است و به همين دليل به آن MAC Address گويند.

 

آدرس منطقي به آدرس سيستم در لايه هاي بالاتر در شبكه گفته مي شود متداولترين آدرس منطقي آدرس IP در شبكه هاي مبتني بر TCP/IP مي باشد كه در نسخه IPv4 يك نشاني ٣٢بيتي است و در نسخه جديد IPv6 يك نشاني ١٢٨بيتي است. در اين درس نشاني هاي IP نسخه ٤ بررسي خواهند شد.

 

نكته كليدي و متمايز كننده شبكه LAN و WAN در اين است كه در شبكه LAN سيستمهاي كامپيوتري براي ارتباط با يكديگر مي بايد MAC Address يكديگر را يافته و در لايه MAC مستقيما باهم ارتباط برقرار كنند (جهت يافتن MAC Address از روي IP در شبكه محلي از پروتكل ARP كه در زير توضيح داده شده است استفاده مي‌گردد)

 

 

 

  متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.

 
/images/spilit.png

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6_716205_9039.zip418.7k

دسته بندی محصولات فروشگاه

ابزار هدایت به بالای صفحه